הגדרת קהל הבוחרים שלך

יוני 29, 2018
bechirot_3aml2g

מי הבוחרים הפוטנציאלים שלך, ומה הם רוצים?

אתם נכנסים למרוץ הפוליטי מכמה וכמה סיבות, כולן מצוינות. אתם רוצים לחולל שינוי, יש נושאים שקרובים במיוחד ללבכם וברור לכם בדיוק מה נמצא על סדר היום שלכם. אלא שרגע לפני שאתם מסתערים על הבוחרים, מלטשים את הנאומים ומארגנים שורה ארוכה של חוגי בית יש עוד נושא אחד שחשוב שתבדקו: מי הם האנשים שאליהם אתם פונים ומה הם באמת מצפים לשמוע. במילים אחרות, הדגל שתישאו לאורך מסע הבחירות הזה הוא לא בהכרח זה שהכנתם מראש.

לפני הכל: לומדים את הקהל

המקצוענים, אלה שעשו את זה לפניכם וגם הצליחו בגדול, יוכלו בוודאי להעיד שסדר האירועים הוא לא בדיוק זה שאתם מצפים לו. הטיקט שלכם, אותו סיפור או נושא מרכזי שתכננתם להציב במוקד העניינים הוא לא בהכרח זה שאמור להיות שם. לפני שאתם מתחילים להכין שלטי חוצות וכובעים עם סלוגן שנון עצרו והתחילו לשוחח עם הבוחרים. התושבים יודעים להגיד מה מפריע להם באמת, איך נראים סדרי העדיפויות שלהם ובמה הם רוצים שתטפלו יום אחרי שהבחירות יסתיימו והקלפיות יחזרו למחסן. בקיצור, חשוב לכם לתקשר עם הבוחר כדי להבין מה הוא רוצה – לפני שתשכנעו אותו שאתם יודעים מה הוא רוצה.

קשר ישיר עם הבוחרים שלכם

כדי להבין מה רוצים התושבים וכדי שתוכלו לתקשר עם הבוחר באופן מדויק הרבה יותר, חשוב לעבוד בצורה מסודרת כבר מהצעד הראשון. איסוף הנתונים (באמצעות פנקס הבוחרים) הוא שלב חשוב בתהליך הזה, ואחרי שנמיין את המידע נוכל להתחיל לשוחח עם התושבים, לשאול את השאלות הנכונות, להתעניין במה שבאמת מעניין אותם ולתכנן את המהלכים שלנו בהתאם. מי שכבר ניהל קמפיין או שניים בעבר יספר לכם שגם אם נכנס אל מסע הבחירות עם אג'נדה ברורה ונקודות מרכזיות לכל נאום ושיחה עם הבוחרים – הוא גילה שמה שהבוחרים באמת רוצים לשמוע זה את מה שהם רוצים לשמוע. לא את מה שהמועמדים רוצים להשמיע.

התייחסו לעובדות ולא לתחושות

התחושות שלנו יכולות לבלבל אותנו, ואנחנו עשויים שלא להבין עד כמה – לפחות עד לרגע שבו אין (כמעט) שום דבר שנוכל לעשות כדי לבטל את רוע הגזירה. גם אם נדמה לכם שהעניין המרכזי בבחירות הקרובות הוא ניקיון הכפיים, יכול מאוד להיות שהתושבים רוצים לראות שינוי בתחום החינוך. וגם אם כהורים אתם בטוחים שאתם יודעים בדיוק מה השינוי הנדרש, יש סיכוי (ואפילו לא רע) שעדיף לכם להתמקד דווקא בנושאים אחרים. ההסתמכות על העובדות היא חיונית משום שהיא תאפשר לכם להיות ממוקדים במטרה ולא להסתנוור או לפזול לצדדים, והיא חשובה בכל שלב בקמפיין שלכם, על אחת כמה וכמה בכל הקשור למצב שלכם שם בחוץ ולאופן שבו הבוחרים תופסים אתכם.

 

מה הבוחרים שלכם חושבים?

כדי לדעת אם אתם מתמקדים בנושאים הנכונים, אם הקמפיין אפקטיבי ואם המאמצים של הפעילים מניבים פירות, אתם פשוט חייבים להישאר עם היד על הדופק. ניהול מאגר הנתונים הוא קריטי, מעקב אחר הרשימות ואחר פעילות המתנדבים הוא מהלך חיוני, וניטור של הלך הרוח באמצעות סקרים הוא אחד הנושאים המהותיים ביותר. תכנון נכון של הצעדים האלה, קשר הדוק ורציף עם הבוחרים והיכולת שלכם לבצע התאמות ושינויים בהתאם לצרכי הקמפיין ולקידום המטרות והיעדים שלכם – אלה המהלכים שיקדמו אתכם לעבר המטרה הגדולה באמת, זו שתאריך היעד שלה נקבע ל-30 באוקטובר.

× שלחו לי הודעה בWhatsApp