מערכת ניהול בוחרים או CRM?

מרץ 27, 2018
bechirot_3aml2g

מנהלי קמפיינים ומתמודדדים רבים עומדים בפני השאלה: "באיזה כלי הכי נכון להשתמש עבור קמפיין בחירות?". מצד אחד קיימות מערכות ניהול מתוחכמות אשר מיועדות באופן ישיר לניהול בחירות, מצד שני קיימות מערכת CRM, מערכת לניהול לקוחות, אשר מיועדות למעקב וניהול של לקוחות רבים בתחומים שונים.
ניהול בוחרים שונה במהותו מניהול לקוחות. לקוחות משלמים שונים מבוחרים פוטנציאליים בכל היבט, וכך גם אופן הניהול שלהם, ולכן מערכות CRM אינן מתאימות לבחירות.

הבדלים עיקריים בין מערכת לניהול בחירות ו-CRM

בניהול בוחרים במהלך קמפיין פוליטי נדרש ידע וניסיון רב. יש צורך גם בניהול בחירות עקבי ומתוקתק וגם ידע מעמיק בתשתיות איכותיות שיתאימו לפעילות שטח מורכבת של קמפיין פוליטי.
מטבע הדברים יש הרבה שוני בין לקוחות עסקיים לבין לקוחות של בחירות, הלוא הם הציבור הרחב. השוני מתאפיין בכמה רמות.
ברמת הלקוח: לקוח המופיע במערכת ה-CRM כבר מכיר את העסק, התעניין במוצר שלו או כבר רכש ממנו.
לקוח במערכת בחירות הוא אזרח שלא בהכרח מכיר את המועמד או נתקל בו בעבר.
ברמה הכספית: לקוח המופיע במערכת ה-CRM הוא לקוח משלם, עם פוטנציאל עסקי וכלכלי נרחב. כוחו הוא במכירה ובתשלום לעסק.
לקוח במערכת בחירות אינו משלם, הוא מצביע. כוחו הוא בזכות הבחירה המגיעה לו. הוא אינו חלק מתהליך מכירה עסקי.
ברמת היעד: מטרות של עסק ומטרות של מטה בחירות הן שונות זו מזו. היעדים של עסק הם כלכליים, בעוד יעדים של מטה הם יצירת מערכת תומכים ומצביעים נרחבת.

כשיש כל כך הרבה שינויים מהותיים בין מערכות – כדאי להסתמך על מערכת שמתאימה לצרכים שלך.
מערכת טובה לניהול בוחרים תסייע לך לאתר את התומכים שלך, למצוא את הקהל הפוטנציאלי לקמפיין שלך, ולתקשר ביעילות, בצורה ישירה ואפקטיבית עם הבוחרים הפוטנציאליים שלך.

ניהול מידע הוא המפתח לקמפיין מוצלח

על מנת להיערך כראוי  לתקופה כל כך לחוצה וקריטית כמו קמפיין בחירות, יש צורך לתת מקום ראוי לרשימות הבוחרים ולהתייחס לכל הנתונים שנאספו ככלי עבודה שאין חשוב ממנו. מערכת פוליפון מנתבת את המידע שנאסף בעמל רב וממפה את ציבור הבוחרים כך שהיא מציגה לנו את כל הנתונים בצורה בהירה לפי החתכים המבוקשים ומאפשרת לנו טיפול ממוקד וריכוז מאמץ בסקטור הנדרש. מי לא מכיר את הרגע שבו הפעילים סיימו לחפור את השטח והגיעו עם דפים ורשימות. אז מתחילה הסאגה של אימות הנתונים.. ושמות כפולים..  ורשימות ישנות שאינן מעודכנות.. וצירופים שכל אחד מפעילי השטח רושם לפי שיטה אחרת…
במקרה הטוב מאבדים רק זמן יקר. במקרה הפחות טוב- הולכים לאיבוד וגם בוחרים פוטנציאלים מתפספסים להם.

עם פוליפון זה קל, כי פוליפון נבנתה במיוחד לניהול בוחרים.

אנו מציעים מערכת מקצועית וממוקדת המיועדת בדיוק לניהול בוחרים. תהליך מסודר, מובנה וחכם: בניית רשימות תומכים, איתור תומכים נוספים, איתור תומכים פוטנציאלים, יצירת קשר עם בוחרים וגם החרגה של רשימות מתנגדים.

עבודה נכונה על המערכת תאפשר לך יצירת מיפוי מדוייק ואחיד של הנתונים שנאספו ומפת דרכים ליציאה לשטח שתאפשר לך תשתית ייחודית לקמפיין מוצלח.

תהליך הפיכת הקרקע ובניית מצבת בוחרים רצינית הינה פעולה הדורשת חפירה יסודית, שלב אחר שלב של פעולות חוזרות ונשנות עד ליצירת קשר טוב עם הבוחר. כל המידע הנ"ל נאסף מוזן ונשמר במאגר המידע, ומשמש את הפעולות הבאות. הצלחה באיסוף וקיטלוג המידע מבטיחה קשר אישי טוב יותר עם הבוחרים וחדירה קלה יותר לשטח.

הבחירות מתקרבות ועוד אין לך מערכת לניהול בוחרים?
רוצה לשמוע פרטים נוספים?

 077-2313666
 wazana@gmail.com

יעניין אותך לקרוא גם על

פנקס בוחרים פנקס הבוחרים – מה עושים איתו בכלל? לקראת יום הבחירות, בין אם זהו יום הבחירות לרשויות המקומיות או לכנסת, מתעדכן פנקס הבוחרים. הפנקס הזה כולל למעשה את ...
מערכות תוכנה לניהול בחירות המסע שלי לאיתור מערכת לניהול קמפיין בחירות בשנת 2012 הצטרפתי לגרעין ההקמה של מפלגת יש עתיד ויחד עם צוות דיגיטל מצומצמם הקמתי את מערכת המידע של המפלגה....
ניהול פעילים בקמפיין בחירות... ניהול פעילים בקמפיין בחירות הינו תהליך מורכב ומלא בשינויים ובבלת"מים. אם זאת, אם מבצעים אותו בצורה הנכונה הוא הופך לקלף החזק ביותר שלך כמועמד. כאשר יש...
שלחו לי הודעה בWhatsApp