פנקס בוחרים

יוני 25, 2018
bechirot_3aml2g

פנקס הבוחרים – מה עושים איתו בכלל?

לקראת יום הבחירות, בין אם זהו יום הבחירות לרשויות המקומיות או לכנסת, מתעדכן פנקס הבוחרים. הפנקס הזה כולל למעשה את כל בעלי זכות הבחירה בישראל, והוא מתעדכן בהתאם למרשם האוכלוסין. בעלי זכות הבחירה מופיעים בו לצד פרטים אישיים בסיסיים – בהם אזור המגורים. פנקס הבוחרים כולל את שמותיהם של כל בעלי זכות הבחירה בישראל, כלומר אזרחים מעל גיל 18 – וברשויות המקומיות מגיל 17 מה שהופך את המידע הזה לחיוני במיוחד עבור המועמדים השונים – בין אם לראשות העיר ובין אם למועצה.

איך מקבלים את פנקס הבוחרים?

אם אתם תוהים איך נראה פנקס הבוחרים – התשובה פשוטה. למעשה זהו קובץ אקסל עם רשימת שמות ארוכה מאוד (של כל הבוחרים ברשות המקומית), מה שאומר שהוא עשוי להכיל מאות עד רבבות בוחרים, בהתאם לגודלה של הרשות המקומית כמובן. הזכות לקבל את פנקס הבוחרים שמורה לרשימות שנרשמו כדין ומגישות בקשה לקבלת עותק הפנקס ממשרד הפנים, כאשר הפנקס מופק לראשונה כ-150 יום טרם הבחירות. קובץ עדכני ניתן לקבל כ-50 יום לפני מועד הבחירות, המועד שבו ננעל הפנקס לשינויים נוספים.

היתרונות של פנקס הבוחרים

פנקס הבוחרים כולל אלפי ואף עשרות אלפי בוחרים. את השמות הללו חשוב לדעת למיין ולסדר כדי להפיק ממנו את המיטב – ולקדם טוב יותר את הקמפיין. יכול להיות שתוכלו לסווג את השמות לפי קבוצות מסוימות (לפי אזור המגורים, הגיל או כל פרמטר משמעותי אחר), ואולי הוא יסייע לכם בפילוח טוב יותר של קהל המטרה. עם המידע הזה תוכלו לבצע סקרים, לשוחח ישירות עם הבוחרים, להקשיב להם, להבין מה חשוב להם, לשלוח להם הודעות ולהזמין אותם לחוגי בית או למפגשים שבהם יוכלו להכיר אתכם טוב יותר. זהו אחד הכלים החשובים ביותר שעומדים לרשותו של כל מועמד שרוצה להגיע לקהל גדול יותר – בקלות רבה יותר. זוהי גם דרך טובה לבצע סקרי דעת קהל ולזהות שינויים (לטובה או לרעה) במסגרת הקמפיין ובתגובה למהלכים השונים.

המגבלות שחשוב להכיר

פנקס הבוחרים מספק אמנם לא מעט יתרונות אבל חשוב להכיר גם את שתי המגבלות המרכזיות שלו:

1 – השימוש במידע שמופיע בפנקס הבוחרים מיועד אך ורק למטרה שלשמה הוא נועד, כלומר לצורך קידום מסע הבחירות. במילים אחרות, גם אם אתם מקדמים במקביל נושאים אחרים או משתוקקים להציע את המידע הזה לגורמים שאינם קשורים לקמפיין, חל איסור מוחלט על כך. האינפורמציה שתקבלו באמצעות פנקס הבוחרים מיועד רק לטובת הקשר עם הבוחר, ולא לשום מטרה אחרת.

2 – מאחר והמידע מיועד לשימוש לצרכי הקשר עם הבוחרים בלבד, תצטרכו לוותר עליו מיד לאחר הבחירות. בפשטות, פנקס הבוחרים נועד לשימוש אחד ויחיד וחל איסור על שמירת המידע מעבר לצרכים לשמם הוא נועד, ומעבר למועד הבחירות עצמן.

3- פנקס הבוחרים מגיע ללא טלפונים, גילאים, ופרטי יצירת קשר אחרים. כדי לשפר את המצב תוכלו להצליב נתונים שקיימים אצלכם, או לצאת להליך של טיוב נתונים לבחירות.

כלי משמעותי למועמד

אין ספק שהמידע הרב המופיע בפנקס הבוחרים יכול לתרום לרשימות ולמועמדים השונים באופן משמעותי. פנקס הבוחרים הוא כלי שיש לו כוח אדיר אם אנחנו יודעים לבצע טיוב איכותי ולהשתמש באינפורמציה בצורה יעילה וטובה. אלא שכאן בדיוק מתחיל האתגר האמיתי. גם לאחר שתקבלו לידיכם את פנקס הבוחרים תצטרכו לדעת מה בדיוק עושים ולמצוא את הדרך לנהל את המידע האדיר שמופיע בתוכו. התנהלות נכונה תאפשר לכם לנהל את הקמפיין בצורה יעילה וטובה, לפנות לתושבים בעלי זכות ההצבעה באופן מסודר ונכון, ובעיקר לקדם את המטרות שלכם בלי לירות לכל הכיוונים ולקוות לטוב. כמות גדולה כל כך של מידע דורשת ניהול נכון, טיוב של הנתונים, שימוש נכון בהם וגם אבטחת מידע. עם הניסיון שלנו בניהול פנקס הבוחרים תוכלו להפיק מהכלי הזה את המיטב, והוא בהחלט יכול לשרת אתכם ואת הקמפיין שלכם בהצלחה גדולה.

 


אין לראות במידע זה ייעוץ משפטי.

× שלחו לי הודעה בWhatsApp