6 טיפים ליום בחירות מוצלח

יוני 25, 2018
bechirot_3aml2g

6 טיפים ליום בחירות מוצלח

אחרי חודשים ארוכים של הכנה, ניהול רשימות, חוגי בית ושיחות עם הבוחרים, הרגע הגורלי מגיע. יום בחירות במידה רבה הוא תוצאה של כל מה שהתכוננו והכנו עד אליו, וביום זה עבודת המטה וההשקעה העצומה של הפעילים עומדת להיבחן בשעת אמת, כשהמצביעים יגיעו אל הקלפי ויקבלו את המעטפות לידיהם. אלא שעבודת המטה לא מסתיימת גם כשהקלפיות נפתחות. אז איך מנהלים את היום הזה בצורה נכונה ויעילה? הנה שישה טיפים חשובים.

רעננו את הקשר עם התומכים

על פנקס הבוחרים כבר בניתם מאגר תומכים. עם הנתונים שניהלתם בקפידה רבה לאורך כל הדרך, אתם ממשיכים לעבוד גם ביום הבוחר. שבועיים לפני יום הבחירות זה הזמן לעבור על הרשימות ולסדר אותן כדי שתוכלו לוודא עם המצביעים שלכם שהם זוכרים איפה הם מצביעים ואיזה פתק הם אמורים להכניס למעטפה. עבודה מסודרת ומתוכננת שבה ההמרצה תתחיל כמה ימים לפני יום הבחירות תאפשר לכם למקסם את הפעילות ביום הזה, ותביא אתכם ערוכים ויותר ממוקדים ליום הבחירות עצמו.

התאימו את הפעילים לתפקיד

בזמן שאתם מייחלים למצביעים שיגיעו בכמויות אדירות אל הקלפי (עם או בלי אוטובוסים) זכרו שגם הפעילים שלכם דרושים בשטח. אתם רוצים להגיע לכמה שיותר מידע שזורם מקלפי בזמן אמת –  כדי לסמן מצביעים אצלכם במערכת. לצורך כך יש לתכנן נכון מערך קלפיות ואשכולות, שמתבסס על אנשים שעליהם אתם סומכים והם מסוגלים להזרים נתונים בזמן אמת. עם זאת אין סיבה לשים בקלפי פעילי שטח נינג'ות ואנשים אקטיביים מאוד – אלה הרבה יותר אפקטיביים בחוץ: בשכנוע מצביעים בדקה ה99, ובצביעה של השטח. הבעיה היא שיום הבחירות מוגבל בזמן והסיכוי שתצליחו לדבר עם התושבים באופן אישי כפי שהייתם רוצים נמוך למדי. טלפני נשמה שפועלים מהמטה שלכם יעשו את העבודה היטב, הם ידברו בשמכם, יספרו עליכם ויעודדו את המתלבטים לשים את הפתק הנכון בקלפי. אתם רק צריכים לוודא שיש לכם פעילים שמתאימים לתפקיד שלהם.

עבדו עם מערכת המרצה מוכחת

מערכת המרצה אפקטיבית היא זו שמאפשרת לכם לדעת טוב יותר מה קורה בשטח, לקבל מידע באופן שוטף ולעבוד באופן יעיל מול הרשימות שלכם. יש לכך חשיבות רבה מאוד, שכן ככל שתדעו טוב יותר כמה תומכים כבר מימשו את זכותם והצביעו – כך תחסכו זמן עבודה יקר. הפעילים שאחראים לשיחות הטלפון יצטרכו לקיים כמות קטנה הרבה יותר של שיחות, ואתם תדעו טוב יותר האם אתם ממקדים את המאמצים שלכם במקומות הנכונים או האם ייתכן שאתם בכלל מבזבזים את הזמן שממילא הולך ומתקצר.

נטרו את הקלפיות בזמן אמת

האם אתם יודעים באילו קלפיות אתם נחשבים למועמדים "חזקים" יותר? האם המצביעים שלכם באמת מגיעים אל הקלפי כדי לממש את זכותם הדמוקרטית? כדי שתוכלו לדעת בדיוק מה קורה בשטח, לאן חשוב שתגיעו ועם אילו מצביעים כדאי לשוחח שוב במהלך היום, הקפידו לנטר את הקלפיות בזמן אמת. אתם לא צריכים לעשות את זה לבד, כמובן. הפעילים שלכם שם כדי לעזור לכם בשטח, וגורמים בעלי ניסיון בניהול ימי בחירות וניטור הקלפיות הם בדיוק אלה שיעשו את ההבדל ויאפשרו לכם להתמקד במה שחשוב באמת – הקשר שלכם עם הבוחר.

תכננו את היום שלכם בפירוט

יום הבחירות עמוס והמשימות שלכם רבות מאוד דווקא ברגעים המכריעים. אז נכון, תמיד תהיינה הפתעות ואתם לא באמת יכולים לדעת מה יקרה בכל רגע נתון, אבל ככל שתתכננו את היום שלכם טוב יותר מראש, כך תחסכו לחצים מיותרים. הגדירו היכן תפתחו את היום, מתי תעצרו לשוחח עם הפעילים ואיזה אוטובוס יגיע כדי לאסוף את הקשישים כדי שיוכלו להגיע ולהצביע. זו הדרך הטובה ביותר להכניס קצת סדר בבלגן ולהפוך את היום הזה לנעים ויעיל הרבה יותר.

בצעו תרגיל יום בחירות

יש לכם את הנתונים, סידרתם את הרשימות ומאגר המידע שלכם מוכן ליום הבחירות. כדי שתוכלו לוודא שהכל יעבוד בדיוק לפי התכניות בצעו תרגיל יום בחירות. בפשטות, התרגיל הזה יאפשר לכם ולפעילים שלכם לדעת מי נמצא איפה, למי פונים כשיש שאלה או סוגיה שדורשת התייחסות, אילו מצבים עשויים להתעורר בשטח ומי אחראי לכל משימה ומטלה במהלך היום. גם כאן ההיערכות היא מילת המפתח, והיא תעזור לכם לחסוך דילמות וחיכוכים דווקא ביום שבו הלחץ בשיאו.

× שלחו לי הודעה בWhatsApp